Piatok 26. 4. 2024

Vitajte na stránke našej školy

Vážení rodičia, milí žiaci,

na tejto stránke nájdete rôzne informácie o žiakoch a našej škole.

Dúfame, že stránka bude pre Vás užitočná a zaujímavá.

• Dňa 25. 4. 2024 sa vybraní žiaci zúčastnili medzinárodnej súťaže v anglickom jazyku ENGLISHSTAR. Súťaž umožňuje žiakom porovnávať svoje vedomosti a skúsenosti s rovesníkmi z iných základných škôl a zároveň predviesť svoje nadanie na cudzí jazyk. Naši žiaci sa na súťaž poctivo pripravovali a hoci testy boli náročné, všetci sa do vypracovania pustili s veľkou chuťou. Veríme, že aj tento rok žiaci dosiahnu vynikajúce výsledky, na ktoré budeme všetci právom hrdí.

• Dňa 24. 4. 2024 sme v KC oslávili Deň Zeme. So žiakmi sme zrealizovali tvorivé a zmysluplné aktivity, ktoré nám pripomenuli dôležitosť starať sa o prírodu, myslieť ekologicky, separovať odpad, šetriť energiou a vytvárať pozitívny vzťah k životnému prostrediu.

• OZNAM

Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Hermanovce oznamuje rodičom a žiakom, že dňa 11.4.2024 (štvrtok) bude z organizačných dôvodov upravená organizácia vyučovania.

- 1. stupeň: vyučovanie 4 hodiny /obed od 11.30 hod.
    - 2. stupeň: vyučovanie 5 hodín /obed od 12.10 hod.

Mgr. Eduard Michálek, riaditeľ ZŠ s MŠ

• KONZULTAČNÉ HODINY

Oznamujeme všetkým rodičom, že dňa 16. apríla 2024 (utorok) sa uskutočnia konzultačné hodiny.

Konzultácie budú prebiehať v čase od 14:00 do 17:00 hod.

Využite možnosť dozvedieť sa informácie o prospechu a správaní Vašich detí.

Triedni učitelia

• Aj tento rok sme si dňa 8.4.2024 v KC pripomenuli Deň Rómov filmom O BARIPEN - HRDOSŤ.

Životopisný film mapuje osud rómskej autorky Eleny Lackovej. Odhaľuje okolnosti jej detstva a dospievania v osade, prvé literárne úspechy a snahu kombinovať osobný a profesijný život. Životný príbeh Eleny Lackovej spoznávame aj prostredníctvom jej pravnučky, herečky Alžbety Ferencovej, ktorá sa tiež vydala na umeleckú dráhu a búra stereotypy o úlohe rómskej ženy v spoločnosti.

• 3. 4. 2024 bol deň, kedy sa naši milí škôlkari prišli zoznámiť so školou. Pani učiteľky vyskúšali ich šikovnosť a zručnosť pri rôznych zaujímavých aktivitách. Budúcim prvákom sa v škole páčilo a pri odchode ich čakalo prekvapenie, ktoré si mohli vyžrebovať z čarovného klobúka.

Ako to celé prebiehalo si môžete pozrieť aj v krátkom VIDEU: ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA

Budúci prváci, už teraz sa na Vás tešíme!

• Dnes, dňa 3. 4. 2024 našu školu reprezentovali žiaci 6.A a 8.A v kategórii Z6 a Z8 na okresnom kole Matematickej olympiády. Držíme palce ✊️ v ďalších úspechoch.

• Marec je mesiac, kedy knihy oslavujú. Tak sme sa so žiakmi prvého stupňa vybrali do obecnej knižnice, aby sme si pripomenuli, že čítanie kníh nie je len o učení, ale je to kúzlo, fantázia, obohatenie a zároveň oddych.Žiaci si popozerali, ale aj prečítali knihy, ktoré nám knižnica ponúka, zvládli úlohy, ktoré sme im pripravili a budú sa tešiť na ďalšiu návštevu.